Dvasinės pratybos Ignatius of Loyola

ISBN:

Published:

Paperback

158 pages


Description

Dvasinės pratybos  by  Ignatius of Loyola

Dvasinės pratybos by Ignatius of Loyola
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, audiobook, mp3, RTF | 158 pages | ISBN: | 10.12 Mb

Šventojo Ignaco Lojolos Dvasinės pratybos – viena labiausiai paplitusių dvasinio pobūdžio knygų. Nuo 1548 metų, kai buvo išleista pirmąjį kartą, ji susilaukė daugiau kaip puspenkto tūkstančio laidų ir yra išversta į maždaug 20 pasaulio kalbų.

JosMoreŠventojo Ignaco Lojolos Dvasinės pratybos – viena labiausiai paplitusių dvasinio pobūdžio knygų. Nuo 1548 metų, kai buvo išleista pirmąjį kartą, ji susilaukė daugiau kaip puspenkto tūkstančio laidų ir yra išversta į maždaug 20 pasaulio kalbų. Jos įtaka Bažnyčios gyvenime per paskutiniuosius keturis su puse šimtmečių neginčijama. Galima pateikti daugybę tiek praeities, tiek dabarties žymių žmonių susižavėjimo kupinų atsiliepimų.

Vis dėlto, pirmą kartą paėmęs į rankas šią knygą, ne vienas nusivilia, radęs daugiausia tik įvairius nurodymus, taisykles, patarimus. Knyga pasirodo „sausa“ ir sunkiai suprantama. Visa paslaptis ta, kad ji skirta ne skaityti, o taikyti praktiškai. Tai tarsi dvasinės taktikos vadovėlis, kuriame nurodomas dvasinės veiklos metodas, galintis padėti žmogui suvokti savo vietą pasaulyje, santykius su Dievu, žmonėmis, kūrinija, išmokyti gilios maldos.

Todėl Dvasines pratybas pajėgia suprasti tik tas, kuris yra jas atlikęs. Nuo pat pradžių jos susilaukė įtarumo iš tų, kurie jas vien skaitė, ir pagyrimo bei susižavėjimo iš tų, kurie atliko. Pats Ignacas šią knygą pirmiausia skyrė asmenims, kurie padeda kitiems atlikti dvasines pratybas pagal jo pateikiamą metodą.SUKŪRIMO ISTORIJA: Šventasis Ignacas nurodo, kad Dvasinių pratybų jis neparašė vienu kartu.

„Savo sieloje jis pastebėdavo dalykus, kurie jam buvo naudingi. Manė, kad ir kitiems jie gali atnešti naudos. Taigi juos užsirašydavo, pavyzdžiui, apie sąžinės tyrimą naudojantis linijomis ir kt. Prisiminė, kad pasirinkimo būdus atrado kaip tik toje minčių ir dvasių veikimo įvairovėje, kurią patyrė Lojoloje, kai dar gydėsi sužeistą koją“ (. Autobiografija, 99).Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Dvasinės pratybos":


chirols.eu

©2010-2015 | DMCA | Contact us