Finanse

Crowdfunding nieruchomości zyskuje na popularności

Choć istnieje wiele metod inwestowania w nieruchomości, to widać, że to crowdfunding wzbudza coraz większe zainteresowanie. Czym jest to spowodowane? Dlaczego crowdfunding nieruchomości jest tak chętnie wybierany przez Polaków? Tego i kilku innych rzeczy dowiesz się z poniższego tekstu, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Crowdfunding nieruchomości – o czym dokładnie mowa?

Crowdfunding nieruchomości jest dobrze znany w Stanach Zjednoczonych, czy w zachodniej części Europy, ponieważ tam działa od lat. Jednak w Polsce to stosunkowo nowe pojęcie, choć faktycznie widać, że zyskuje na popularności. O czym zatem mowa? Crowdfunding nieruchomości to bardzo nowoczesna metoda inwestowania, która pozwala wejść na rynek nawet z niewielką sumą pieniędzy.

Polega ona na finansowaniu przedsięwzięć deweloperskich w zamian za zysk, który jest proporcjonalny do zainwestowanych środków. Może on mieć postać wypłacanej dywidendy, ale nie tylko. Crowdfunding inwestycyjny oferuje także zyski w postaci odsetek od pożyczki, dochodu z najmu, czy ze sprzedaży. Dlatego bardzo często można spotkać się z opinią, że to pewna inwestycja. Dodatkowo inwestycje w nieruchomości może poczynić praktycznie każdy, kto spełni określony przed daną firmę crowdfundingową próg wejścia w inwestycje.

Crowdfunding nieruchomości a jego popularność

Popularność tej metody inwestowania w nieruchomości wynika z wielu różnych aspektów. Jednym z ważniejszych jest to, że nie trzeba być ekspertem i wiedzieć, jak inwestować. Wystarczy postawić na usługi odpowiedniej firmy, a można liczyć na wsparcie na każdym etapie współpracy.

Co więcej, inwestować można w nieruchomości zagraniczne, więc to znacznie pewniejsza inwestycja, ponieważ pod uwagę brane są kurorty wakacyjne. Jakby tego było mało, to inwestycje w nieruchomości są możliwe dla każdego. Próg wejścia jest stosunkowo niski i najczęściej zaczyna się już od pięciu tysięcy złotych, choć można go zwiększyć, gdy dysponuje się większą sumą pieniędzy.

Sprawdź naszą firmę – https://cyprinvest.com