Zdrowie i uroda

Cukrzyca typu MODY – dieta jako terapia

Cukrzyca typu Mody to bardzo rzadkie schorzenie, które dotyka jednak także i Polaków. Jako iż jest to schorzenie mniej występujące, bardzo trudno także o informacje związane z przebiegiem tej choroby, a także praktycznymi poradami na jej temat. Dlatego postanowiliśmy przygotować praktyczny poradnik dotyczący cukrzycy typu MODY. Będzie to artykuł dotyczący diety związanej z cukrzycą tego typu. Zapraszamy wszystkich do lektury!

Cukrzyca typu MODY i odpowiednia dieta

Kiedy już cukrzyca typu MODY została u nas zdiagnozowana, potrzebujemy radykalnych zmian żywieniowych. Oczywiście zostaniemy poinformowani przez lekarza o tym, jakie diety dla tego typu cukrzycy są odpowiednie. Warto jednak podstawowe informacje uzupełnić także o dokładne informacje dotyczące diety przeznaczonej dla cukrzyków MODY.

Na samym początku warto nadmienić, że cukrzyca MODY wcale nie oznacza rygorystycznych przepisów i składników, których musimy trzymać się na co dzień. Tak właściwie, mowa o rozwiązaniach, które są zdrowymi nawykami i które warto wprowadzać w życiu każdego z nas.

Z podstawowych kwestii warto wiedzieć, że posiadając cukrzycę MODY warto jeść mniej, a częściej. Jest to jedna z podstawowych zasad, które powinniśmy pilnować. Kolejną kwestią jest unikalnie węglowodanów prostych, które w życiu każdego z nas są szkodliwe. Nasza dieta powinna być wzbogacona o produkty bogate w błonnik. Powinniśmy także wybierać produkty jak najmniej przetworzone.

Jeśli chodzi o kwestie naszego ciała w stosunku do diety, powinniśmy zdecydowanie pilnować prawidłowego wskaźnika masy ciała, nazywanego potocznie BMI. Nadwaga i niedowaga nie wchodzą tutaj w grę. Potrzebujemy stabilnego stanu.

Warto pamiętać także i o składnikach, takich jak ryby. W diecie MODY powinno znaleźć się ich trochę więcej, niż u przeciętnego człowieka. Uzupełnieniem mogą być produkty określane jako super żywność, czyli nasiona CHIA, młody jęczmienia, a także jagody GOJI.

Więcej na temat diet dotyczących cukrzycy MODY

Pamiętajmy o tym, że nasz artykuł jest tylko wstępem do całego świata diet dotyczących cukrzycy MODY. Jeśli jednak poszukujemy bardziej złożonych i dokładnych informacji dotyczących diet dla cukrzycy tego typu, warto skorzystać z adresu internetowego szkoladiabetyka.pl/cukrzyca/cukrzyca-mody/cukrzyca-mody-dieta/ – pod tym adresem znajdziemy wyczerpujące informacje dotyczące diety typu MODY. Jest to znane i cenione źródło informacji, które cieszy się sporym zainteresowaniem wśród użytkowników Internetu. Skutkiem tego, gorąco polecamy sprawdzenie informacji także i w tym miejscu!