Zdrowie i uroda

Czy warto stosować suplementy diety?

Suplementy diety to wszelkie substancje, które przyjmuje się w celu poprawy zdrowia lub samopoczucia. Są to witaminy, minerały i zioła. Najpopularniejszą formą jest pigułka lub kapsułka. Możesz również dostać je w proszkach, napojach i żywności. Suplement diety nie ma na celu leczenia chorób ani schorzeń, ale wspomaganie funkcjonowania zdrowego organizmu.

Suplement diety drogą do zachowania zdrowia 

Witaminy i minerały to mikroelementy. Pomagają odżywić Twoje ciało i utrzymać je zdrowie. Znajdują się w różnorodnych produktach, dlatego warto dbać o różnorodną dietę. Przyjmowanie ich w pożywieniu zwiększa szansę ich wchłonięcia. 

Zróżnicowana dieta powinna zawierać przede wszystkim owoce, warzywa, chude mięso i ryby. Jeśli Twoja dieta ogranicza te produkty, warto jest suplementować je dodatkowo. Jednym z najważniejszych elementów do suplementacji jest kwas omega-3, który naturalnie występuje w produktach pochodzenia morskiego. W Polsce dostęp do tego typu produktów jest dość ograniczony, dlatego warto zainwestować w suplement diety dostępny na calanoil.pl, zawierający kwasy omega-3 pochodzącego z naturalnych źródeł. 

Suplement diety – kto szczególnie powinien o nich pamiętać? 

W swojej diecie o suplement diety powinny zadbać szczególnie osoby o wzmożonych potrzebach. Należą do nich:

  • kobiety w ciąży lub próbujące zajść w ciążę,
  • kobiety karmiące piersią,
  • kobiety obficie miesiączkujące,
  • kobiety po menopauzie,
  • osoby na dietach wegańskiej i wegetariańskiej,
  • osoby po operacji pomostowania żołądka,
  • osoby z chorobami żołądka, wątroby, trzustki lub pęcherzyka żółciowego,
  • osoby z chorobami układu pokarmowego, w tym choroby przewodu pokarmowego, nietolerancję laktozy lub alergie pokarmowe.

Jak włączyć suplement diety do swojego jadłospisu?

Suplement diety powinien być skonsultowany z lekarzem. Upewnij się, że wie o wszystkim, co już bierzesz. Obejmuje to wszystkie leki, zarówno na receptę, jak i bez recepty. Nie każdy suplement diety dobrze reaguje na niektóre leki. Wybierając suplement diety samodzielnie przeczytaj ulotkę lub skonsultuj się z farmaceutą.