Sport i turystyka

Dom Uphagena w Gdańsku

Dom Uphagena to jeden z tych obiektów, o których przewodniki turystyczne wspominają bardzo chętnie. Nic w tym dziwnego, gdyż ten zabytek ma wiele uroku i z pewnością zasługuje na większe zainteresowanie z naszej strony. Ta gdańska kamienica od lat cieszy się wielkim zainteresowaniem turystów, dla których wycieczki do Gdańska są przede wszystkim szansą na nacieszenie się widokiem pięknych budowli.

Dom Uphagena bez wątpienia się do nich zalicza, a spacer w jego rejonie może każdemu z nas dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń. To jedna z najpiękniejszych budowli, jakimi może nas oczarować Gdańsk, oraz cenna pamiątka z połowy XVIII wieku. Kamienica ta wyróżnia się piękną, historyczną elewacją, której warto się uważniej przyjrzeć.

Wielkim walorem tej budowli są też piękne wnętrza, w których można podziwiać gdańskie meble o ogromnej wartości artystycznej i historycznej. Całość prezentuje się wspaniale, a że dom ten sprawdza się obecnie jako placówka muzealna, wizyta w jego murach każdemu z nas może dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń. Bez wątpienia jest to wspaniała atrakcja, dzięki której każdy z nas może na terenie Gdańska spędzić wolny czas w przyjemny i pożyteczny sposób.