Motoryzacja

Firma transportowa

Od zawsze marzyłeś o założeniu własnej działalności gospodarczej? Czy czujesz, że to jest właśnie droga, jaką chciałbyś podążać? Wiele osób pragnie być niezależne finansowo i poszukuje pomysłu na swoje życie. Dlatego inwestuje w przedsięwzięcie, jakim jest firma transportowa. Warto pamiętać o tym, iż przy zbieraniu odpowiedniej dokumentacji istnieje również wymóg klasyfikacji rodzaju swojej firmy przewozowej.

W takiej sytuacji podaje się numer PKD, który różni się podklasami. Warto omówić przynajmniej kilka ze wspomnianych specyfikacji oferowanych usług w branży transportowej. Jedna z nich posiada numer 52. 29. C. Dotyczy ona tego rodzaju działalności, w której przewoźnicy pracują na zasadach agencji i są wyłącznie pośrednikami w transporcie towaru.

Wykonują więc oni podobne zadania, jednak na rzecz innych. Są zatem osobami zatrudnionymi przez inne firmy. Następny numer to 52. 24. A. Dotyczy on przedsiębiorstw świadczących przeładunek towarów w portach morskich. Kolejny rodzaj działalności to 52. 24. B, czyli przeładunek w portach śródlądowych.