Life Style

Henna naturalnym sposobem na farbowanie włosów

Henna uważana jest za naturalny zamiennik farbowania chemicznego. Daje jednak zupełnie inne efekty dla włosach niż koloryzacja standardowa. Przede wszystkim – henna jest barwnikiem roślinnym, który barwi na rudo. W zależności od mieszanek z innymi ziołami, możemy uzyskać różne odcienie – od jasnych rudości po czerwonawe, mahoniowe tony.

Czy henna do włosów jest lepsza od farby chemicznej? Zależy jakich efektów oczekujemy. Farbowanie henną jest dla osób cierpliwych – wymaga zakwaszenia, odstawienia, dokładnego nałożenia i trzymania w zawinięciu przynajmniej 2-3 godziny. Nie pokrywa włosów równomiernie. Daje za to trójwymiarowe, świetliste refleksy. Często, aby osiągnąć upragniony kolor, potrzeba kilku zabiegów hennowania. Nie daje jaśniejszego koloru niż kolor wyjściowy.

Jeśli jesteśmy przekonani do ciepłych barw i nie zamarzy nam się w najbliższej przyszłości jasny blond, możemy czerpać z henny wiele korzyści. Przede wszystkim – wielokrotne hennowanie działa kondycjonująco na włosy, obniżając ich porowatość. Jeśli marzą wam się włosy o głębokim odcieniu, pełne blasku, farbowanie włosów henną jest opcją dla was.