Nowe technologie

Komputer w starszym wieku

Mówi się, ze komputery są tylko dla młodych ludzi, a starsi nie powinni ich dotykać, że to już nie ten wiek. Jednak kiedy patrzę na moją mamę, ciężko mi w to uwierzyć. Moja mama nauczyła się obsługi komputera kilka lat temu, w każdym razie była wtedy już blisko siedemdziesiątki. Początki były trudne, denerwowała się tym, że jej nie wychodzi, frustrowała się porażkami, co chwilę do mnie dzwoniła z pytaniami jak coś zrobić, albo jak wejść w coś.

Mimo to, nie zniechęciło jej to. Minęło kilka lat i w tej chwili mogę ją tylko szczerze podziwiać. Sama obsługuje różne aplikacje, składa zamówienia, ma konta w mediach społecznościowych, korzysta z poczty a na różnych komunikatorach z kuzynkami z zagranicy spędza długie godziny. Szczerze mówiąc czasami czegoś nauczy również mnie.

Być może starsi uczą się wolniej ale wszystko jest możliwe i według mnie nie ma granicy wieku w kontekście nauki jak obsługiwać komputer. Mogę z niej tylko brać przykład i przestać zniechęcać się własnymi porażkami, bo małymi krokami można naprawdę daleko zajść.