Life Style

Odświeżamy męską garderobę na zimę – czego nie może w niej zabraknąć?

W ramach przygotowania się do zimy warto odpowiednio odświeżyć swoją garderobę. Oznacza to, że pora pożegnać z niej wszystkie letnie ubrania i zastąpić je czymś bardziej odpowiednim na chłód i śnieg. Dobrze jest zrobić to z pewnym wyprzedzeniem, by można było spokojnie skupić się na dopasowaniu do siebie różnych części garderoby. Czego nie powinno w niej zabraknąć?

Trzewiki męskie

Przede wszystkim w zimowej garderobie powinno znaleźć się miejsce dla trzewików. To dość ciepłe buty, które zwykle sięgają aż za kostkę. Najczęściej mogą one wydawać się dość toporne, ale to bardzo męski dodatek do zimowych stylizacji. Szczególnie modne trzewiki męskie są projektowane w odcieniach ciepłego brązu – od ciemnego beżu, przez karmel aż po głęboki kasztan. Zwykle takie obuwie jest wiązane, co dodaje mu charakteru. Trzewiki świetnie wyglądają ze spodniami, które można włożyć w ich cholewkę. Jest to stylowe połączenie, które równocześnie może zapewnić sporo ciepła. Spodnie schowane w cholewkach dobrze izolują kostkę, która nie jest wystawiona na działanie zimna. Dzięki temu  to doskonałe obuwie na śnieg. Warto też zwrócić szczególną uwagę na trzewiki z podeszwą z tzw. traktorem. Są to specjalnie zaprojektowane gęste rowki, które umożliwiają odprowadzanie wilgoci spod powierzchni oraz zwiększają opór pomiędzy butem a podłożem. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko upadku. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które powinni docenić wszyscy miłośnicy wygody i świetnego wyglądu. Trzewiki doskonale sprawdzą się w mieście, ale będą też wygodne podczas spacerów w lesie lub parku. Warto jednak pamiętać, że podeszwy takich butów mogą się bardzo brudzić przy brzydkiej pogodzie. Przed wejściem do domu warto je dobrze otrzepać i zostawić je na wycieraczce, by całe pośniegowe błoto z podeszwy nie zostało rozniesione po mieszkaniu.

Męska czapka

To temat bardzo trudny. Wielu mężczyzn nie przepada za noszeniem nakryć głowy, a co za tym idzie – nawet zimą wolą marznąć niż włożyć czapkę. W związku z tym warto przygotować się do zimy i kupić czapkę, która będzie chroniła organizm przed utratą ciepła i równocześnie będzie dobrze się prezentowała. Szczególną uwagę powinno się zwrócić na czapki wykonane z grubej włóczki. Od kilku sezonów to właśnie one są szczególnie popularne i wybierane przez najmodniejszych influencerów. Warto też zadbać o to, by czapka była dopasowana do szalika i rękawiczek. Często można kupić gotowe zestawy, które składają się z tych trzech elementów. Nie ma sztywnych reguł, jak powinny one być zestawiane, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by były one ozdobione tym samym wzorem lub wykonane z tego samego rodzaju włóczki. Dzięki temu można nie martwić się tym, czy na pewno wszystkie elementy do siebie pasują. Jeśli zdecydowałeś się na karmelowe trzewiki męskie, to dobrym pomysłem może być wybranie czapki w odcieniu beżowym lub właśnie karmelowym. Dzięki temu cała stylizacja będzie harmonijna i dobrze do siebie dopasowana, ale równocześnie jej przygotowanie nie będzie wymagało zbyt dużego wysiłku.