Life Style

Thermocut, czyli gorące nożyczki – dla kogo?

Thermocut to coraz popularniejsza metoda podcinania włosów. Używa się do niej specjalnych, podgrzewanych nożyczek, które stapiają końcówkę włosa. Klienci salonów fryzjerskich oferujących ścinanie gorącymi nożyczkami zauważają, że dzięki tej metodzie końcówki włosów nie rozdwajają się, a pielęgnacja włosów przynosi lepsze efekty.

Techniki thermocut używa się nie tylko do podcinania końcówek – gorące nożyczki nadają się również do stopniowania włosów, dzięki czemu podcięte końcówki zostają scalone na całej długości. Główną zaletą ścinania na gorąco jest utrzymanie końcówek w jak najlepszym stanie znacznie dłużej niż po tradycyjnym cięciu. Możemy wtedy skupić się na efektywnym zapuszczaniu włosów i czerpać korzyści z codziennej pielęgnacji.

Aby skorzystać z gorących nożyczek musimy sprawdzić, które salony fryzjerskie oferują taką usługę. Termocut jest wciąż mało popularny w Polsce, jednak coraz więcej salonów inwestuje w gorące nożyczki, aby zaoferować technikę ścinania na gorąco swoim klientom.