Motoryzacja

Volkswagen Caravelle

Volkswagen Caravelle to Volkswagen Transporter, który jest lepiej wyposażony od samochodów dostawczych występujących pod tą nazwą. Po raz pierwszy zdecydowano się na użycie tej nazwy przy pojeździe Volkswagen Transporter w wersji T3. Warto tu wspomnieć, że była to jedna z bardziej popularnych wersji Volkswagena. Przez wiele lat produkcji wyprodukowano ich tysiące, obecnie Volkswagen Transporter T3 uznawany jest wręcz zza pojazd kultowy.

Caravelle to nazwa, która była użyta także w przypadku następcy tego pojazdu, czyli Volkswagena oznaczonego symbolem T4. Ciekawostką była zmiana położenia silnika. We wcześniejszej wersji, umieszczony był on z tyłu pojazdu, w kolejnej z przodu pojazdu. Nie zmieniło się jedno – nazwą Caravelle oznaczano Volkswageny T4 z lepszym wyposażeniem od pojazdów stricte dostawczych.

Z nazwy nie zrezygnowano w kolejnej wersji, czyli w samochodzie Volkswagen Transporter w wersji T5. W wersji Caravelle, pojazd sprzedawany jest w kilku odmianach, które różnią się od siebie nie tylko wyposażeniem, ale i rozstawem osi. W tej wersji Volkswagen Caravelle produkowany jest między innymi w Poznaniu.

Szukając pojazdu dostawczego z bardzo dobrym wyposażeniem, warto wziąć pod uwagę Volkswagena Carawelle. To ciekawy samochód, który może być dobrym wyborem.