Sport i turystyka

Zwiedzanie Zamku w Malborku

Zamek krzyżacki w Malborku to jeden z najbardziej charakterystycznych widoków województwa pomorskiego. Wzniesiony jako gotycka warownia w 1280 roku nad rzeką Nogat przyciąga wielu turystów. Można powiedzieć, że zwiedzanie na zamku w Malborku dla wielu stanowi obowiązkowy punkt nadmorskiego urlopu.

Zwiedzanie zamku w Malborku jest możliwe dzięki działającemu od 1961 Muzeum Zamkowemu w Malborku. Zamek krzyżacki w Malborku swą historię zaczyna jako jeden z wielu komturskich zamków. Na początku XIV zmienia się to wraz z wyborem Malborka na stolicę państwa zakonnego. Rozpoczęła się wtedy wielka rozbudowa zamku w Malborku, której efekty zwiedzamy do dziś w postaci Zamku Wysokiego, Zamku Średniego, Zamku Niskiego.

Zwiedzanie Zamek krzyżaki w Malborku odbywa się jedynie z przewodnikiem i zależnie od trasy może trwać od 2 do 4 godzin. Oprócz poznawania historii zamku w Malborku możemy zapoznać się z kilkoma dodatkowymi ekspozycjami na przykład o średniowiecznej broni. Warto więc wpisać zamek w Malborku na listę miejsc do odwiedzenia podczas wycieczki nad morze.